dentysta lublin, protetyka lublin

Wybielanie

Stosujemy dwie metody wybielania zębów:
Wybielanie nakładkowe gdzie pacjent sam w domu aplikuje żel wybielający do nakładek i zakłada je najczęsciej na noc. Wybielanie zębów następuje stopniowo i trwa to kilka dni.

Wybielanie gabinetowe przy użyciu profesjonalnego systemu wybielającego ZOOM. Cały zabieg trwa ok.1 godziny i jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta.
W obu metodach aktywnym czynnikiem wybielającym jest nadtlenek wodoru, w przypadku systemu zoom aktywowany światłem uv. W wyniku rozpadu nadtlenku wodoru uwalniany tlen wnika w szkliwo i zebinę powodując usuwanie barwników przez ich utlenianie, przy czym struktura zębów pozostaje niezmieniona.

W trakcie wybielania i kilka dni po zabiegu może nasilić się nadwrażliwość zębów. Najczęściej zadawane pytania?

1. Pyt. Czym jest wybielanie zębów systemem ZOOM!?
Odp. Zoom! Jest procesem wybielania, który rozjaśnia przebarwienia szkliwa i zębiny.

2. Pyt. Co jest przyczyną przebarwienia zębów?
Odp. Przyczyn bywa wiele. Do najbardziej powszechnych należy starzenie się, spożywanie barwiących substancji (tj. kawa, herbata, czerwone wino, palenie tytoniu, itp.). Przyjmowanie antybiotyków z grupy tetracyklin i stosowanie w nadmiarze preparatów fluorkowych podczas tworzenia się zęba może także powodować przebarwienia zębów.

3. Pyt. Kto może korzystać z wybielania zębów?
Odp. Prawie każdy, z tym, że leczenie może nie być skuteczne u wszystkich osób. Podczas badania jamy ustnej, na które składa się też ocena odcienia, Twój dentysta może określić, czy ta procedura rokuje u Ciebie powodzenie.

4. Pyt. Czy wybielanie jest bezpieczne?
Odp. Szeroko zakrojone badania kliniczne wykazują, że wybielanie zębów pod nadzorem dentysty jest bezpieczne. Jak w przypadku wielu produktów, nie zaleca się wybielania zębów dzieciom poniżej 16 roku życia oraz kobietom w ciąży i karmiącym.

5. Pyt. Jak długo widoczne są rezultaty?
Odp. Dzięki zastosowaniu się do prostych zaleceń dotyczących pielęgnacji po wybielaniu, twoje zęby będą już zawsze jaśniejsze, niż były wcześniej. Aby zęby pozostały białe, zalecamy stosowanie nitki, szczotkowanie dwa razy dziennie, a od czasu do czasu założenie na noc preparatu wybielającego nite white. Są to produkty o profesjonalnej formule - zaprojektowane, aby utrzymać biel twoich zębów.

6. Pyt. Jak długo trwa zabieg wybielania w gabinecie systemem ZOOM!?
Odp. Cały zabieg trwa mniej niż godzinę. Rozpoczyna go okres przygotowawczy, po którym przystępuje się do trwającego tylko 45 min. wybielania. Zaleca się wypiaskowanie oraz usunięcie kamienia nazębnego na ok. 2 tygodnie przed procedurą.

7. Pyt. Co odczuwa pacjent podczas wybielania w gabinecie ?
Odp. W trakcie zabiegu pacjent ma zapewniony komfort - może oglądać TV lub słuchać muzyki. Pozycja jest wygodna - półsiedząca. Osoby z silnym odruchem krztuszenia lub lękiem powinny się skonsultować z dentystą przed rozpoczęciem procedury wybielania zębów.

8. Pyt. Jak kontroluje się narażenie tkanek miękkich na działanie światła ZOOM!?
Odp. Cała procedura wybielania systemem ZOOM! wymaga, aby wszystkie tkanki miękkie w ustach i wokół ust były chronione. Dentysta jest zobowiązany monitorować zabieg w celu zapewnienia, że każdy narażony fragment skóry lub tkanki jest chroniony. Podczas zabiegu, przez założenie okularów ochronnych, chronione są także oczy. Osoby narażone na światło, w tym leczone metodą PUVA (Psoralen+promieniowanie UV) lub inną metodą fotochemioterapii, a także osoby przyjmujące leki lub substancje uczulające na światło (dostępne bez recepty, na receptę, czy też homeopatyczne) powinny skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Każdy, kto z powyższych powodów nie kwalifikuje się do zabiegu wybielania w gabinecie ZOOM!, może być jednak doskonałym kandydatem do wybielania nakładkowego, stosowanego w dzień bądź w nocy.

lek. stom. Katarzyna Galant telefon: 609 605 804
lek. stom. Bożena Kozak telefon: 797 689 787
chirurg. stom. Piotr Koliński
dr. n med. Agnieszka Świątkowska
Dane kontaktowe

ul. Bursztynowa 1 lok. 3 U
20-576 Lublin
Godziny otwarcia

Pn - Pt: 09:00-19:00
Sb: 09:00-13:00
Ndz: Zamknięte
Znajdź nas