Protetyka

Leczenie protetyczne jest konieczne,gdy zniszczenie korony zęba uniemożliwia odbudowę zachowawczą ,a także w przypadku braku pojedynczego lub większej ilości zębów.

1. Korona protetyczna
Jeżeli stan zęba pozwala na wykorzystanie własnego korzenia możemy zaproponować koronę protetyczną. Praca w takim wypadku składa się z dwóch etapów W pierwszej kolejności wykonujemy indywidualny lany wkład koronowo-korzeniowy lub odbudowę na włóknie szklanym. Drugi etap to wykonanie właściwej korony protetycznej. W naszym gabinecie wykonujemy korony porcelanowe na metalu oraz korony porcelanowe bezmetalowe (na cerkonie lub pełnoceramiczne).

2. Mosty
W przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów możemy zaproponować uzupełnienie braków mostem.Polega ono na oszlifowaniu sąsiadujących z luką zębów.Technik wykonuje korony połączone zawieszonym pomiędzy nimi brakującym zębem. Wnaszym gabinecie wykonujemy tradycyjne mosty gdzie porcelana napalana jest na metalu oraz bardzo kosmetyczne uzupełnienia bezmetalowe

Licówki
Są to nowoczesne uzupełnienia protetyczne, które charakteryzują się minimalną lub bardzo małą preparacją ( szlifowaniem ) zęba. Licówki są pracami protetycznymi bardzo estetycznymi, wykonuje się je bezboleśnie, w znieczuleniu miejscowym. Licówki mogą być kompozytowe lub ceramiczne, w zależności od stanu uzębienia oraz warunków zgryzowych. Jest to alternatywa dla koron protetycznych, gdzie preparacja zębów jest bardziej inwazyjna.

Licówki porcelanowe

Most porcelanowy na podbudowie ze stopu metalu


Most porcelanowy i korony pełnoceramiczne na podbudowie cyrkonowej


Odbudowa Estetyczna zębów, zamknięcie diastemy i rekonstrukcja zwarcia po leczeniu szyną relaksacyjną


lek. stom. Katarzyna Galant telefon: 609 605 804
lek. stom. Bożena Kozak telefon: 797 689 787
chirurg. stom. Piotr Koliński
dr. n med. Agnieszka Świątkowska
Dane kontaktowe

ul. Bursztynowa 1 lok. 3 U
20-576 Lublin
Godziny otwarcia

Pn - Pt: 09:00-19:00
Sb: 09:00-13:00
Ndz: Zamknięte
Znajdź nas