Implantologia

Co to jest implant stomatologiczny?
Implant stomatologiczny jest to tytanowa "śruba", którą wszczepiamy w kość. Zastępuje ona naturalny korzeń zęba. Na tym elemencie możemy odbudować jednego lub kilka zębów w postaci mostu na implantach. Na wszczepach implantologicznych można także rekonstruować całe uzębienie, czyli wykonywać protezy na implantach. Rekonstrukcje na implantach przywracają funkcje naturalnego uzębienia oraz poprawiają komfort użytkowania zębów. Uzębienie na wszczepach zastępuje uzupełnienia protetyczne wyjmowane, które są często uciążliwe dla pacjentów. Zabieg implantologiczny jest wykonywany bezboleśnie i całkowicie bezpiecznie. Specjalistyczna literatura medyczna oraz badania kliniczne podają, że leczenie to ma wysoki wskaźnik powodzenia ( 97% ). Odrzucenie implantów zdarza się bardzo rzadko. Tytan jako materiał na implanty jest bezpieczny i nie daje powikłań. Aby wszczepić implant musi być wystarczająca ilość kości na wysokość i grubość. Na wizycie konsultacyjnej, lekarz bada stan wyrostka zębodołowego. W razie ubytku kości możemy zaproponować odbudowę struktur kostnych poprzez regenerację sterowaną kości lub podścielenie dna zatoki materiałem biokostnym.

Podsumowując, proces implantacji dentystycznej polega na:
- wszczepienie implantu,
- założenie śruby gojącej,
- odbudowa protetyczna na implancie

Implanty dedykowane są dla osób, które ukończyły 18 lat. Młodzież i dzieci poniżej 18 roku życia nie kwalifikują się do zabiegu ponieważ ich kości wciąż rosną.

Zachęcamy państwa do korzystania z konsultacji u doktora chirurga stomatologicznego w czwartki w godzinach 11:00-13:00 w gabinecie Denticor. Koszt konsultacji 150,00zł.


lek. stom. Katarzyna Galant telefon: 609 605 804
lek. stom. Bożena Kozak telefon: 797 689 787
chirurg. stom. Piotr Koliński
dr. n med. Agnieszka Świątkowska
Dane kontaktowe

ul. Bursztynowa 1 lok. 3 U
20-576 Lublin
Godziny otwarcia

Pn - Pt: 09:00-19:00
Sb: 09:00-13:00
Ndz: Zamknięte
Znajdź nas