Chirurgia

Zabiegi chirurgiczne w naszym gabinecie są wykonywane zgodnie z pełnymi zasadami sterylizacji. Sprzęt, urządzenia, instrumenty chirurgiczne i stomatologiczne są dezynfekowane i sterylizowane zgodnie z zalecanymi procedurami. Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie pod względem higienicznym i komfortowo w atmosferze profesjonalnego podejścia do pacjenta.

Zakres leczenia chirurgicznego w naszym gabinecie obejmuje:

- ekstrakcje zębów:
Wykonujemy w przypadku przewlekłych nie poddających się leczeniu kanałowemu stanów zapalnych, głębokich złamań korony i korzenia, zaawansowanego rozchwiania zębów lub ze wskazań ortodontycznych . Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

- resekcja wierzchołków korzeni zęba:
W przypadku kiedy ząb posiada zmiany okołowierzchołkowe, które nie rokują cofnięciem się po prawidłowym przeleczeniu kanałowym lub rewizji kanału, konieczne jest wykonanie zabiegu resekcji (odcięcia)wierzchołka korzenia zęba . Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym – jest całkowicie bezbolesny.

- hemisekcja
W przypadku zębów wielokorzeniowych możliwe jest usunięcie fragmentu korony i korzenia przy którym występują nieodwracalne zmiany zapalne. Pozostały po hemisekcji drugi korzeń może być wykorzystany do leczenia protetycznego.

- usuwanie ósemek ( zębów mądrości ) górnych lub dolnych ze wskazań bólowych, protetycznych lub ortodontycznych

- zabiegi odsłaniania zatrzymanych zębów w kości – ze wskazań ortodontycznych po odsłonięciu zęba i przyklejeniu zamka ortodontycznego przy użyciu aparatu stałego wprowadza się zęba do łuku .

lek. stom. Katarzyna Galant telefon: 609 605 804
lek. stom. Bożena Kozak telefon: 797 689 787
chirurg. stom. Piotr Koliński
dr. n med. Agnieszka Świątkowska
Dane kontaktowe

ul. Bursztynowa 1 lok. 3 U
20-576 Lublin
Godziny otwarcia

Pn - Pt: 09:00-19:00
Sb: 09:00-13:00
Ndz: Zamknięte
Znajdź nas