IMPLANTY ZĘBÓW

Co to jest implant stomatologiczny?
Implant stomatologiczny jest to tytanowa "śruba", którą wszczepiamy w kość. Zastępuje ona naturalny korzeń zęba. Na tym elemencie możemy odbudować jednego lub kilka zębów w postaci mostu na implantach. Na wszczepach implantologicznych można także rekonstruować całe uzębienie, czyli wykonywać protezy na implantach. Rekonstrukcje na implantach przywracają funkcje naturalnego uzębienia oraz poprawiają komfort użytkowania zębów. Uzębienie na wszczepach zastępuje uzupełnienia protetyczne wyjmowane, które są często uciążliwe dla pacjentów. Zabieg implantologiczny jest wykonywany bezboleśnie i całkowicie bezpiecznie. Specjalistyczna literatura medyczna oraz badania kliniczne podają, że leczenie to ma wysoki wskaźnik powodzenia ( 97% ). Odrzucenie implantów zdarza się bardzo rzadko. Tytan jako materiał na implanty jest bezpieczny i nie daje powikłań. Aby wszczepić implant musi być wystarczająca ilość kości na wysokość i grubość. Na wizycie konsultacyjnej, lekarz bada stan wyrostka zębodołowego. W razie ubytku kości możemy zaproponować odbudowę struktur kostnych poprzez regenerację sterowaną kości lub podścielenie dna zatoki materiałem biokostnym.
Zachęcamy państwa do korzystania z bezpłatnych konsultacji u doktora chirurga stomatologicznego w czwartki w godzinach 11:00-13:00 w gabinecie Denticor.

LICÓWKI

Są to nowoczesne uzupełnienia protetyczne, które charakteryzują się minimalną lub bardzo małą preparacją ( szlifowaniem ) zęba. Licówki są pracami protetycznymi bardzo estetycznymi, wykonuje się je bezboleśnie, w znieczuleniu miejscowym. Licówki mogą być kompozytowe lub ceramiczne, w zależności od stanu uzębienia oraz warunków zgryzowych. Jest to alternatywa dla koron protetycznych, gdzie preparacja zębów jest bardziej inwazyjna.